Kuvaus
PDF Lasten raglancolleget kaavapaketin mallit:
- A Long Red Slide = Väljä, unisex mallinen raglanhuppari, jossa korkeakauluksinen huppu. Huppu on vuoritettu trikoolla. Sivusaumoissa kolmion muotoiset taskut. Vetoketjullisen hupparin voit tehdä lyhyenä tai pitkänä mallina. Hihansuissa ja helmassa resorit (voit tehdä resorista tai samasta kankaasta kuin huppari).
- Black Tower = Väljä, unisex mallinen raglanhuppari, jossa kolmiosainen huppu. Kolmiosainen huppu tuo istuvuutta paremmin kuin kaksiosainen. Huppu on vuoritettu trikoolla. Etukappaleessa viistot taskut. Vetoketjullisen hupparin voit tehdä lyhyenä tai pitkänä mallina. Hihansuissa ja helmassa resorit (voit tehdä resorista tai samasta kankaasta kuin huppari).
- Blue Bird = Väljä, unisex mallinen raglanhihainen bomber-college. Pääntiellä resorista tehty kaulus. Sivusaumoissa on kaaritaskut. Vetoketjullisen bomber-collegen voit tehdä lyhyenä tai pitkänä mallina. Hihansuissa ja helmassa resorit (voit tehdä resorista tai samasta kankaasta kuin huppari).
- Brown Sandcastle = Väljä, unisex mallinen raglanhuppari, jossa kaksiosainen huppu. Huppu on vuoritettu trikoolla. Sivusaumoissa kolmion muotoiset taskut. Vetoketjullisen hupparin voit tehdä lyhyenä tai pitkänä mallina. Hihansuissa ja helmassa resorit (voit tehdä resorista tai samasta kankaasta kuin huppari).
- Orange Shovel = Väljä, unisex mallinen raglanhihainen kaulus-college. Pääntiellä kaulaa suojaava korkeakaulus. Sivusaumoissa suorakaiteen muotoiset taskut. Vetoketjullisen kaulus-collegen voit tehdä lyhyenä tai pitkänä mallina. Hihansuissa ja helmassa resorit (voit tehdä resorista tai samasta kankaasta kuin college).
- Pink Carousel = Väljä, raglanhihainen, mekkohuppari. Vetoketjullisen mekkohupparin helma on kellotettu sekä vyötäröltä hieman rypytetty. Mallissa kaksiosainen huppu, joka on vuoritettu trikoolla. Sivusaumoissa on kaaritaskut. Hihansuissa on resorit.
- Violet Balloon = Väljä, unisex mallinen raglanhuppari, jossa kaksiosainen hiippahuppu. Huppu on vuoritettu trikoolla. Sivusaumoissa suorakaiteen muotoiset taskut. Hupparin voit tehdä lyhyenä tai pitkänä mallina.
- Yellow Swing = Väljä, raglanhihainen mekkohuppari. Mekkohupparin helma on kellotettu sekä vyötäröltä hieman rypytetty. Mallissa kaksiosainen huppu, joka on vuoritettu trikoolla. Sivusaumoissa on kaaritaskut. Hihansuissa on resorit.
Saatavilla olevat lisäosat tai ohjeet: